V ligi NHL sta bili v noči iz srede na četrtek odigrani dve tekmi: na kanadskem derbiju med Torontom in Ottawo so se veselili Senatorji (4:3), medtem ko so hokejisti Minnesote slavili v Chicagu (2:1).

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Junak kanadskega derbija je bil Tom Pyatt, ki je Ottawi tri minute in pet sekund pred koncem tekme zagotovil odločilno vodstvo s 4:3, ki ga domači niso uspeli več izničiti. Že pred tem so gostje vodili z 2:0 in 3:2, a je Toronto razliko vse do končnice obakrat uspešno poravnal.

V Chicagu so gostitelji v prvem delu po golu Brenta Seabrooka celo povedli. V srednjem delu je poravnal Jonas Brodin, gostom pa je zmago v 54. minuti zagotovil Ryan Suter. Blestel je tudi vratar Minnesote Devan Dubnyk, ki je zbral 34 obramb ter izničil terensko premoč gostiteljev. Ti so bili v razmerju strelov na gol boljši s 35:27.