V osmini finala Lige prvakov sta se na prvi tekmi na Portugalskem pomerila Porto in Liverpool. Angleško moštvo bo brez skrbi pričakalo povratno tekmo na Anfieldu, saj se domov vrača z lepo in zasluženo zmago (0:5). Gole za redse so dosegli Mane (3), Salah in Firmino.

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Sredin večer Lige prvakov je ponudil tudi tekmo osmine finala med Portom in Liverpoolom. Gosti so bili v vlogi velikega favorita, a so navijači Porta vseeno pričakovali, da bo domača zasedba nudila velik odpor in upanje, da si priigrajo (vsaj) minimalno prednost pred povratno tekmo na Otoku. Upanja pa je bilo hitro konec, saj so bili gosti učinkoviti in so napolnili mrežo Porta. Domači strateg Sergio Concencao je za tekmo sestavil naslednjo enajsterico: Jose Sa, Ricardo Pereira, Diego Reyes, Ivan Marcano, Alex Telles; Sergio Oliveira, Hector Herrera, Moussa Marega, Otavio, Yacine Brahimi, Tiquinho Soares.

Trener Jürgen Klopp pa je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Loris Karius, Trent Alexander-Arnold, Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andrew Robertson, James Milner, Jordan Henderson, Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane. Liverpoolska zasedba je vlogo favorita upravičila že v prvem polčasu. Po izenačnih uvodnih minutah je sledil dvojni udarec gostov in po slabe pol ure je bilo na semaforju že 0:2. Gola sta dosegla Sadio Mane v 26. in Mohamed Salah le tri minute kasneje.

Liverpool

Sadio Mane je načel mrežo Liverpoola in na koncu dosegel tri gole. (Foto: AP)

Ko je na začetku drugega polčasa v 53. minuti Mane "udaril" še v drugo za visoko vodstvo s 0:3 je bilo jasno, da bodo Portugalci težko našli pravi recept in dosegli kolikor toliko ugoden izid. Nato je v 70. minuti Roberto Firmino dodal gol za 0:4, piko na i uspešnemu portugalskemu večeru Liverpoola pa je s svojim tretjim golom na tekmi postavil Mane ob izteku tekme v 85. minuti.

Redsi so si pred povratno tekmo priigrali lepo prednost in bodo na domačem Anfieldu le še postavili piko na i uvrstitve v četrtfinale.

Porto - Liverpool 0:5 (0:2)
Mane 26., 53., 85., Salah 29., Firmino 70.